۰

6 نکته مهم که هنگام نقل‌و‌انتقال املاک باید رعایت کرد

دعوی تجویز تغییر شغل
بازدید 44

معامله ملک از مهم تیرین قرارداد هایی است که هر فرد در زندگی خود با آن مواجه است. اما هنگام هنگام نقل‌و‌انتقال املاک برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل و کلاهبرداری با به موارد توجه کرد. ار این مقاله قصد داریم شما را با این نکات آشنا کنیم پس تا آخر همراه با باشید.

هنگام نقل‌و‌انتقال املاک چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

مالکیت فروشنده

از مواردی هنگام نقل‌و‌انتقال املاک باید انجام دهید ؛ ملاحظه اصل سند مالکیت است و آیا فروشنده مالک ملک است و یا از طرف مالک اختیار و وکالتنامه معتبر داشته دارد.

تطبیق مشخصات:

مشخصات و حدود اربعه ملک در عالم واقع با آنچه در سند آمده یکی باشد و مشخصات فروشنده در سند ذکر شده باشد.

کد رهگیری:

هیچ ملکی نباید بدون اخذ کد رهگیری معامله شود. زیرا ممکن است قبلاً فروشنده با فرد دیگری معامله کرده باشد در این صورت معامله اول صحیح و معاملات بعدی باطل است.

 امکان انتقال:

باید توجه شود ملک از جهت قانونی قابلیت انقال را به نام خریدار داشته باشد چون ممکن است به واسطه در رهن بانک بودن با توقیف و یا بازداشت به دستور دادگاه یا تخلفات ساختمانی امکان انتقال آن به زودی مهیا نباشد و دردسر ساز شود.

 وکالتنامه:هنگام نقل‌و‌انتقال املاک

هنگام نقل‌و‌انتقال املاک باید توجه داشته باشید خرید و فروش وکالتی به واسطه مشکلات احتمالی توصیه نمی شود. اما اگر ملکی را با وکالتنامه خریداری می شود باید دقت شود وکالتنامه کاری نباشد زیرا وکیل حق فروش ندارد و ضمناً مدت وکالتنامه معتبر باشد.

 شرط فسخ:

هنگام تنظیم قرارداد موارد احتمالی را که ممکن است امکان انتقال نباشد را به صورت خیار فسخ شرط شود.

بیشتر بخوانید :

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر