۰

قانون تقسیم پارکینگ آپارتمان نوساز

تقسیم پارکینگ آپارتمان نوساز
بازدید 396

در خرید آپارتمان های نوساز، پارکینگ هر واحد مشخص نیست و نحوه تعیین پارکینگ موضوعی است که همواره مورد اختلاف بوده است. پارکینگ ساختمان مانند انباری  از فضا های مشاع ملک است که در قراردادهای واگذاری ، در قرارداد ذکر میگردد و به محض انعقاد قرارداد جدید، حقوق ناشی از آن به مالک یا مستاجر جدید منتقل میگردد. در این مقاله قصد داریم با قانون تقسیم پارکینگ آپارتمان نوساز آشنا شویم . پس تا آخری ای ن مقاله با مما همراه باشید.

Divide the parking lot of the newly built apartment

پارکینگ آپارتمان در سند

اگر تجربه به خرید آپارتمانی نوساز داشته باشید، احتمالاً دیدید که قسمت پارکینگ را در سند ملک خالی می گذارند یا نوشته می­شود، طبق صورت ­مجلس تفکیکی یا بعضی فروشندگان یا مشاورین املاک در قسمت پارکینگ خط تیره می­کشند.

در این بین نیز بعضی مشاورین بدون مبنای صحیح اقدام به تعیین پارکینگ جهت واحدها کرده و در مبایعه نامه به شماره یا موقعیت پارکینگ اشاره می­کنند. که کاری صد در صد غیر حرفه­ ای و اشتباه است.

البته در قانون تقسیم پارکینگ در آپارتمان نوساز صادره از سازمان ثبت یک روش برای تقسیم پارکینگ­ها تعریف شده است و هنگام تنظیم صورت­ مجلس تفکیکی برای مشخص کردن موقعیت پارکینگ ­ها و تعلق آنها به واحدهای آپارتمانی از همین روش استفاده می­شود.

اگر شما این شیوه نامه تفکیکی پارکینگ ­ها را رعایت کنید در هنگام فروش واحدهای نوساز تا حدودی می­توانید آن را ملاک عمل خود قرار بدهید.

قوانین و نحوه تقسیم پارکینگ آپارتما

قانون تقسیم پارکینگ آپارتمان نوساز

در قانون تقسیم پارکینگ آپارتمان نوساز برای تقسیم پارکینگ از سمت شمال­ غربی ساختمان در جهت عقربه­ های ساعت، پارکینگ­ها بین واحدها از طبقات بالایی شروع می­شود.

با این روش پارکینگ­های واقع در طبقات همکف به واحدهای طبقات بالا تعلق می­گیرد و هر چه شمارش واحدها یا طبقات واحدها پایین می­رود، پارکینگ آنها در پارکینگ­های طبقات منفی واقع می­شود.

پس هنگام خرید یا فروش آپارتمان نوساز به این موضوع دقت کنید تا به عنوان فروشنده تعهدی بدهید که عملاً به ملک تعلق نخواهد گرفت تا بعدها با اعتراض و شکایت خریدار و مطالبه خسارت مواجه نشوید.

 

بیشتر بخوانید :Divide the parking lot of the newly built apartment

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاهده بیشتر